Czym charakteryzują się tabliczki aluminiowe? Czemu korzystnie je dobrać? Do jakiego typu zadań nadają się najbardziej?

Najbardziej nowatorska technologia druku tabliczek znamionowych pozwala zaproponować tabliczki najwyższej jakości. Tak zrobione tabliczki mimo wykonania ze względnie taniego materiału jakim jest aluminium, są naprawdę trwałe.

Domowa biblioteka

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Ich powierzchnia wierzchnia jest mocno odporna, sama zaś trwałość biologiczna porównywalna jest do wytrzymałości szafiru.
Należy potwierdzić, że druk w aluminium pełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów, ponieważ produkty, które odnoszą się do technologii druku w aluminium charakteryzują się nieścieralnością, odpornością chemiczną i indywidualizacją. Takie tabliczki – odnośnik anodowane posiadają dosyć wiele zalet. Są tak naprawdę nieścieralne, niezmywalne oraz wytrzymałe chemicznie. Na każdej takiej tabliczce jesteśmy w stanie umieścić dowolną ilość kolorów, różnorakie znaki graficzne czy kody kreskowe. Każda z tabliczek potrafi wyglądać inaczej, na każdej możemy dodać dowolną ilość zmiennych numerycznych lub tekstowych, każda jednocześnie może posiadać inny kolor. Tabliczka tego typu stosowana jest do opisu maszyn, urządzeń, jak i pojazdów. Ma najbardziej istotne informacje o producencie oraz produkcie. Znaleźć więc tam możemy nazwę produktu, markę czy dane producenta, lecz i oczywiście wiele odmiennych istotnych informacji.

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszym miejscu, dzięki stosowaniu technologii druku cyfrowego w aluminium można stworzyć tabliczki, które są prawie całkowicie nieścieralne oraz odporne na chemiczne substancje. Jak to w ogóle możliwe? Wykorzystywane są bowiem specjalne płyty aluminiowe, jakie poddawane są obróbce w wysokiej temperaturze. Przy pomocy procesu anodowania na aluminium tworzy się cienka, porowata i głęboka na 28 mikronów warstwa. W tysiące mikroskopijnych otworków zostaje wdrukowany obraz.
W dalszej kolejności blacha poddawana jest obróbce termicznej, co prowadzi do zasklepienia rowków i tworzy szczelną, twardą i chemicznie odporną warstwę szkliwa.

Taką twardość szkliwa jesteśmy w stanie porównać do twardości szafiru. Takie tabliczki najkorzystniej nabywać w specjalistycznych sklepach, w których jednocześnie jesteśmy w stanie kupić inne ciekawe produkty, np. aluminium szczotkowane.