Trener osobisty, inaczej nazywany personalnym – na co w ogóle prosić go o jakąś pomoc?

Jeśli dobrze się przyjrzeć przeróżnym statystykom, na całym świecie rośnie coraz mocniej liczebność ludzi, którzy mają problemy z nadwagą. W większej ilości miejsc, które to mają nam dopomóc z nią walczyć, mówi się o zdrowym jedzeniu, czy tez nawet o suplementach, które mają za zadanie pomóc nam „unicestwić” tkankę tłuszczową.

wakacje - malowidło

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Co oczywiste wszędzie rozmawia się też o temacie ćwiczeń, lecz wielu z nas jak się okazuje zabiera się za to z zupełnie złej strony i zamiast sobie dopomóc, męczymy się bez dosłownie żadnych efektów, co powoduje nasze zniechęcenie. Kto ma możliwość nam pomóc dobrać dobre ćwiczenia?
Z pewnością najwSPAnialej jest od razu odrzucić trudne oraz intensywne ćwiczenia – z jakiego powodu? Gdyż sam fakt, iż mamy nadwagę, powoduje, iż nasz osobista siła fizyczna, tak samo jak i sama kondycja jest na dosyć słabym poziomie. Zamęczymy się praktycznie od razu, nie wspominając już, iż mamy możliwość podniszczyć sobie zdrowie. Najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe powiększanie ćwiczeń, które to w rzeczywistości trzeba po dobierać, spoglądając na swoją wagę, siłę, to, jak jesteśmy przez nadwagę „ukształtowani”, oraz przede wszystkim – jakie konkretnie mamy problemy wraz ze swoim zdrowiem. Jak to więc widać, elementów do wzięcia pod uwagę jest niewiarygodnie sporo, a nie każdy z nas umie je w odpowiedni sposób dobrać ćwiczenia.

Wraz z pomocą zawsze ma możliwość przyjść nam trener personalny, który to – w zależności, o co go poprosimy – ma możliwość dobrać nam tylko ćwiczenia lub ułożyć dietę. Oczywiście mamy możliwość też poprosić go o „kompleksową” pomoc, w której nie tylko ułoży nam program oraz dietę, ale również zmotywuje nas do ćwiczeń.