Sport to samo zdrowie – tak twierdzi wielu dietetyków oraz ci, którzy tym sportem zajmują się na co dzień

Sport, który uprawiamy dla przyjemności, nigdy nie powinien powodować bólu lub kontuzji. Musi być na odwrót – wysiłek fizyczny powinien uwalniać w naszym ciele endorfiny, więc powinien zapewniać nam szczęście.

masaże

Autor: Zwierzyniec Baltowski
Źródło: http://www.zwierzyniecbaltowski.pl/
bieganie

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z nas musi uprawiać jakiś sport. Oczywiście nie mówimy o tym, aby codziennie robić męczące treningi, ale aby wstać sprzed komputera i rozruszać swoje kości. trenerzy alarmują, że obecni młodzi ludzie mają już tak wielkie kłopoty z kośćmi, jak kiedyś mieli tylko emeryci. To wszystko przez to, że w dzisiejszych czasach wszyscy poddają się siedzącemu trybowi życia – w biurze przed laptopem, a w domu przed telewizorem. Należy więc wreszcie zniszczyć ten przeklęty zwyczaj, wstać i iść….

Jest polecana strona www (http://www.e-militaria.pl/spodenki-helikon-291), na której odnajdziesz interesujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

na przykład biegać. Nie musi to być koniecznie ten typ ruchu, mamy możliwość wybrać coś innego, ale bieganie jest sportem dla każdego. Nie musimy kupować drogiego sprzętu czy kupować jakiś karnet na siłownie. Starczą nam tylko dobre buty i w drogę. Możemy biegać w ukochanym parku z muzyką w uszach. Warto rozpocząć bieganie od niewielkich dystansów, gdyż zbyt duża porcja ambicji początkowo może się skończyć dla nas nieszczęściem. W szczególności, jeżeli nigdy >> pozostałe informacje pod adresem http://welldent.pl/ wcześniej tego nie robiliśmy.

Trzeba dać czas zastałym mięśniom na przyzwyczajenie się do ruchu. Dlatego z rozwagą należy na początku biegać króciutkie odcinki wokół osiedla. Nie mamy zamiaru przecież zakończyć swojej przygody ze sportem po pierwszym dniu z kontuzjowanym mięśniem.