Jeśli pragniesz wyobrazić sobie jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu, to zobacz stare zdjęcia Krakowa i porównaj je z tym jak prezentuje się dzisiaj

Kraków jest miastem starym, zabytkowym i ładnym. Przyzna to niejedna osoba, która odwiedziła go przynajmniej raz w życiu. Przeróżne atrakcje turystyczne , a także niezwykły klimat powodują, iż Kraków odwiedzają nie tylko Polacy, lecz także turyści zagraniczni.

rynek

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w tym przepięknym mieście nie powinno się zapomnieć o zobaczeniu Wawelu, Rynku Głównego oraz dzielnicy Kazimierz. Wskazane jest, aby pobyć w każdym z tych miejsc nieco więcej czasu i wyobrazić sobie jak to miejsce prezentowało się kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli nie potrafimy sobie tego zobrazować powinniśmy obejrzeć zdjęcia starego Krakowa, na których widnieją te same miejsca, jakie właśnie odwiedziliśmy.

Z pewnością takie fotografie (fotografie na będziemy mogli przeglądnąć w muzeach oraz zbiorach, które są w posiadaniu osób, interesujących się historią tego miasta. Obecnie powstają projekty, które mają na celu porównanie aktualnego wyglądu budynków z tym sprzed wieków. Za sprawą tej inicjatywy stare zdjęcia Krakowa będzie w stanie obejrzeć każdy zainteresowany. Jest to przedsięwzięcie, które pozwoli pokazać naszym potomkom to, jak świat błyskawicznie się rozbudowuje i jak przekształca się obszar w którym przebywamy.

Warto popytać seniorów lub kogoś ze starszego pokolenia o zdjęcia starego Krakowa, bowiem nieraz tacy ludzie uwielbiają gromadzić takie pamiątki w starych albumach. Może to być również świetną szansą do pogadania z kimś o historii tego miasta oraz o tym jak to wyglądało w trakcie wojny.

Jeżeli ten materiał Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł, który przedstawia analogiczne treści.

Gdy pasjonuje nas tematyka z okresu wojennego trzeba odwiedzić muzeum, gdyż tam na pewno znajdziemy zdjęcia dawnego Krakowa właśnie z tego okresu. Naturalnie każdy z nas ma możliwość kupna plakatu lub kartki pocztowej, na której widnieje krajobraz tej miejscowości sprzed wielu lat.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdopodobnie będzie to ciekawym pomysłem na podarunek dla osoby, jaka pasjonuje się historią i gromadzi materiały dotyczące przeszłości. Jeśli nie wiemy, w jakim sklepie stacjonarnym lub kiosku możemy zakupić taki upominek trzeba poszukać tego w sklepach on-line, ponieważ tam z pewnością uda nam się wybrać taki, który nas zainteresuje.

Najważniejsze jest to, by wiedzieć co działo się w przeszłości i o jaką Polskę wojowali nasi poprzednicy. Nie ma nic straszniejszego niż naród, który zapomina o swojej historii , a także nie utożsami się z nią. Nie możemy pozostać obojętni na los, jaki spotkał ludzi kilkadziesiąt lat temu.