Jeśli jak dotąd Egipt widziałeś tylko na pocztówkach i w telewizji musisz to jak najszybciej zmienić

Istnieją takie miejsca na ziemi, które trzeba zobaczyć na własne oczy i Egipt – kolebka cywilizacji należy właśnie do takich miejsc. Jest to idealne miejsce i na wypoczynek, i na rozrywkę, i do zwiedzania. Jest to także raj dla amatorów różnego typu sportów wodnych, w tym miłośników windsurfingu.

Morskie rybki

Autor: prilfish
Źródło: http://www.flickr.com
Egipt to piękny kraj z zupełnie odmienną kulturą i klimatem. Gorące lato, bajeczne krajobrazy, lazurowe wybrzeża oraz oczywiście starożytne piramidy – to zazwyczaj kusi podróżnych z innych krajów. Tymczasem do obejrzenia jest o wiele więcej. Różnego typu meczety, stare budynki, wyglądają niczym z fotografii i są z pewnością warte zobaczenia. Jednak mnóstwo osób przyjeżdża tu przede wszystkim, żeby podziwiać piękno tutejszych plaż i nieskazitelnie czystej wody. Nie można sobie oczywiście odmówić niezapomnianego rejsu po Nilu, który zaraz za piramidami jest najważniejszym miejscem rozpoznawczym Egipt (poznaj szczegóły)u.

Egipt jest jednym z tych egzotycznych krajów, które warto wybrać choćby na podróż poślubną. Ciekawe oferty zwłaszcza pod względem ceny pojawiają się około października, kiedy to jeszcze w Egipcie występują wysokie temperatury, a u nas w kraju jest już znacznie

Rzeka

Autor: Kashif Pathan
Źródło: http://www.flickr.com

zimniej.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Będzie nam przyjemnie, jeśli zdecydujesz się na przejrzenie kolejnych. Po prostu kliknij odnośnik i wejdź do następnej witryny.

W tym okresie i w miesiącach późniejszych wycieczki do Egiptu mogą być tańsze nawet o 50 procent, w szczególności, jeśli skorzystamy z ciekawej oferty last minute. Przed podróżą warto zapoznać się chociaż ogólnie z tamtejszymi zwyczajami, co powinno nam ułatwić podróżowanie, a równocześnie uchronić przed nieoczekiwanymi sytuacjami. Gotówkę, karty płatnicze a także bilety należy zdeponować w hotelowym sejfie, przy sobie natomiast nosić niewiele gotówki, choć rzecz jasna wystarczająco dużo, by można ją było przeznaczyć między innymi na napiwki, które są jak najbardziej widziane nie tylko w tamtejszych hotelach. Wybierając się do Egiptu należy również przygotować nie tylko paszport, ale także wizę.

Wiele korzystnych ofert jeśli chodzi o Egipt wyszukamy oczywiście w internecie. Warto przeznaczyć trochę czasu na wyszukanie najlepszej oferty, bowiem w efekcie można liczyć na naprawdę niezapomniane i wspaniałe wakacje za nieduże pieniądze. Więcej –