Dlaczego powinniśmy wybrać rower jako środek komunikacyjny w mieście? Czemu to najbardziej właściwe rozwiązanie?

Życie w mieście nigdy nie było zbyt proste, a to przez ceny, hałas, trudność w poruszaniu się po mieście. Szczególnie to ostatnie doskwiera, gdy warto bardzo szybko przenieść się z jednego miejsce na drugie, bo stanie w korkach to niestety normalka.

Bardzo dużo osób zastanawia się, czy korzystnie zasiadać do samochodu, jak takie trudności tam czekają. No właśnie, czy warto? A jak nie, to co można zrobić, jakie jest wyjście?
kulturyści

Autor: JD Lasica
Źródło: http://www.flickr.com

gastronomia

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Można przesiąść się do komunikacji publicznej, ale niestety, chyba każdy, kto z niej dłużej korzystał wie, jakie ma wady. Przede wszystkim nie wyrabia czasowo, szczególne jak w mieście nie ma dużo buspasów, tak więc kierowcy autobusów muszą jeździć tam, gdzie inne pojazdy, co znaczy, że stoją w korkach. Może więc wybrać tramwaje, lub metro? No tak, to jakieś rozwiązanie, lecz tramwaje wszędzie nie dojeżdżają, tak samo jak metro, no i to ostatnie dostępne jest tylko w stolicy.
rower

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
A co z pozostałymi miastami? Zdaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rower, którym dojedziemy w każde miejsce.

Poszukujesz dodatkowych informacji, by poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Namawiamy do kolejnego artykułu. Odnajdziesz go na portalu (http://www.moveforlife.pl/) pod linkiem.

Oczywiście dużo tu zależy od tego, jakiego rodzaju są ścieżki w konkretnym mieście, lecz z roku na rok lepiej to wygląda. Rowery nie są drogie, są łatwo dostępne różnorodne typy, a dodatkowo jesteśmy w stanie na nich jeździć przez cały rok.

Owszem, przez cały rok, nawet w zimę, gdyż są specjalne stroje, takie jak bielizna termoaktywna, dzięki jakiej jazda na rowerze jest nieuciążliwa, jest nam cieplutko, jednocześnie nie wydzielamy nadmiernie potu. Z drugiej strony zimy są coraz łagodniejsze, tak więc śnieg nie jest tak wielką przeszkodą jak kiedyś.