Lot na paralotni – jak się przygotować?

Lot na paralotni może niektórym przypominać skakanie ze SPAdochronem. W obu wypadkach miękki nośny płat zapewnia nam swobodne unoszenie się w powietrzu oraz powolne osiadanie na ziemię.
Różnica polega na tym, iż spadochron otwiera się po wyskoku z płatowca, innymi słowy dopiero w powietrzu, zaś paralotnię wypełnia się powietrzem jeszcze na ziemi, przed początkiem lotu.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA

Lot paralotnią jest dziś znacznie łatwiej dostępny niż kiedyś. Starczy wybrać sprawdzoną szkołę latania po czym można zaczynać kurs paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Zanim postawimy na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wybrać przetestowaną szkołę proponującą tego typu zajęcia. Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe należałoby dowiedzieć się jak najwięcej o szkole oraz instruktorach z opisów i opinii znalezionych na stronach www albo zasięgniętych u znajomych. Należy również pamiętać, iż paralotniarstwo w dużej mierze uzależnione jest od pogody, w związku z tym trudno przewidzieć, czy kurs ukończy się kilka dni, czy też miesięcy po jego rozpoczęciu. Należy także uzbroić się w wytrwałość – nauka wymaga czasu oraz ćwiczeń, i nie wszystko zrozumie się zaraz.
W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja latania na paralotni dzieli się na trzy fazy. Początkowy stanowią lekcje na ziemi, podczas jakich instruktor przekazuje wiedzę teoretyczną na temat paralotniarstwa jak też wyjaśnia, do czego służą poszczególne fragmenty sprzętu.

Drugi etap to zajęcia praktyczne na podłożu płąskim, w trakcie jakich uczeń może przyswoić sterowanie paralotnią bez odbijania się od podłoża.

Zainteresował Cię ten tekst?! To przejdź do oferty pizza piaseczno, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Trzeci etap stanowi lot paralotnią.