Escape room, czym właściwie jest nowy sposób na zabawę w gronie przyjaciół

W 1988 roku została stworzona gra opierająca się na wydostaniu się z zablokowanego pomieszczenia. I chodź byłą to tylko gra tekstowa to skrupulatny opis pokoju wystarczał aby świetnie się bawić.

targi książek

Autor: mi chiel
Źródło: http://www.flickr.com
Przed graczem stało wiele zagwozdek które wystarczały na wiele godzin dobrej rozgrywki. Z Upływem czasu pomysł ten ewoulował do gier Internetowych czy mobilnych. Tutaj grafika pozwalała na jeszcze większe wczucie w rozgrywkę oraz zobrazowanie pewnych rzeczy które odbiorca uprzednio musiał sobie wyobrazić. Otworzyło to przed twórcami nowe uprzednio niedostępnę rozwiązania. Gry były tworzone w różnym klimacie jednak w pewnej chwili doszło do czegoś nieoczekiwanego – sprawdź tutaj.
podatki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pewna osoba wpadła na pomysł aby pokój zobaczone w wirtualnym świecie przemieścić do tego realnego. Patent ten powstał w dolinie krzemowej gdzie grupa informatyków stworzyła pierwszy w historii pokój zainspirowany książkami Agaty Christie.

Jeżeli po przeanalizowaniu publikowanego tekstu będziesz pragnął zgłębić dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (http://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) bardzo Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Do Polski zabawa ta dotarła w 2013 roku. Troje kolegów z Wrocławia postanowiła założyć escape room. Moda ta szybko rozprzestrzeniła się po Polsce. Dla przykładu powstawały escape room Warszawa – źródła.

Przeczytaj ten artykuł, to również jest świetny artykuł (http://banery-druk.net/banery-reklamowe-gdynia) prezentowanego problemu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Rozrywka ta w krótkim czasie ujęła za serca wiele osób. Emocje które towarzyszyły nam przed monitorem komputera niespodziewanie stały się realne.

Rozrywka ta polega na tym aby paczką przyjaciół wybrać się do pokoju w którym zostaniemy zatrzaśnieci przez obsługę bez klucza który znajduję się w środki ale nikt nie zdradzi nam gdzie. Odnalezienie go nie będzie też oczywistę. Aby go znaleźć będziemy musieli przejść serię zagwozdek które poprowadzą nas do otworzenia drzwi pomieszczenia. Jest do rozrywka od dwóch do pięciu osób i zazwyczaj kosztuję około 120 złotych.

Rozrózniamy wiele poziomów trudności od początkujących do trudnych. Odwiedzić możemy wiele przeróżnych klimatów od smoczej jaskini po skarb piratów. Chodź ta zabawa jest już powszechna wiele osób o niej nie słyszało.