Firmy rozbiórkowe

Kiedy budujemy jakiś budynek, zapewne planujemy, że jeszcze przez kilkanaście dekad owa budowla będzie nieustannie stała. I fajnie, w końcu należy być optymistą – takowi ludzie żyją sporo dłużej! Jednak nierzadko zachodzi również do wyburzeń budynków. Jeśli nie wchodzi w rachubę stary budynek, to tak naprawdę nie ma żadnego problemu. Nie musimy pozyskać pozwolenia: a chciałbym napisać, iż za zniszczenie starego budynku może grozić poważna kara finansowa.

prace rozbiórkowe

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Musisz w takim razie uważać, ponieważ w żadnym razie z naszym prawem nie ma żartów. Można w sumie powiedzieć, że najczęściej takowe roboty to żadna trudność.

Niezmiernie dobrze rozwija się również inna dziedzina polskiej gospodarki. Bez wytchnienia rozkręca się biznes związany z budowaniem. Rozmaite firmy, które operują w tej branży, nie skarżą się na brak zleceń. Duże inwestycje to zasługa zagranicznych inwestorów, którzy postanowili rozkręcić biznes w Polsce. Konstruuje się mnóstwo hal produkcyjnych, jakie za niedługo staną się miejscem zatrudnienia naszych rodaków. To niezmiernie korzystna informacja, patrząc na niewzruszenie pokaźny wskaźnik bezrobocia.

Chcę zatem nieco opisać czytelnikom proces wyburzania oraz rozbiórki budynków. Można śmiało powiedzieć, że jeśli oglądamy się za wyburzeniem budynku, początkowo nie możemy pomniejszać rangi bezpieczeństwa. W końcu w czasie wyburzeń nie jest trudno o poważny wypadek.

Jeżeli chciałbyś pogłębić swoją wiedzę, to przejrzyj ciekawy fakt (http://www.purevent.pl/montaz-wentylacji-klimatyzacji/). W nim umieściliśmy dodatkowe i ciekawe informacje.

Należy także mieć na uwadze, że nie we wszystkich przypadkach powinniśmy prowadzić tego typu roboty samodzielnie. Przecież w naszym kraju absolutnie nie brak specjalistycznych firemek, które spokojnie, bez żadnego kłopotu, będą w stanie pomóc nam w wyburzeniu. W jaki sposób natrafić na odpowiednich „wyburzaczy”?

burzenie budynków

Źródło: http://www.morguefile.com/

Przystępując do prac związanych z rozbiórką, trzeba rozpocząć od odłączenia mediów, czyli prądu, gazu, wody i wszelkich innych mediów, jakie do budynku są dostarczane. Jest to bardzo istotne, bo to w dużym stopniu przekłada się na bezpieczeństwo pozostałych prac. Kolejnym etapem jest zdemontowanie okien i drzwi. Odbywa się to bardzo sprawnie, bo usunięcie takich przedmiotów nie jest skomplikowane i istnieje możliwość to zrealizować przy zastosowaniu kilku podstawowych narzędzi, jak chociażby łom. Oczywiście kolejnymi zadaniami są: demontaż podłóg, dachu i wszystkich takiego typu elementów. Ma to na celu tak naprawdę rozebrać obiekt do samych ścian, wylewek itp., aby potem była możliwość przystąpić do czynności wyburzeniowych. Oczywiście po ukończeniu rozbiórki, realizowana jest szczegółowa kontrola, żeby sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście zostało usunięte i czy istnieje możliwość już przystąpić do prac wyburzeniowych, jakie powiązane są z zastosowaniem ciężkiego sprzętu.

Moim skromnym zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem jest szukanie firm wyburzających, na stronach internetowych. Osobiście korzystałem z internetowych katalogów firm, generalnie odnalezienie firemki tego typu – z Łodzi, Gdańska czy chociażby Białegostoku, to nic problematycznego. Najbardziej istotne jest to by w żadnym wypadku roboty wyburzeniowe nie były przeprowadzone w zły sposób – bo później będą z tego powodu wielkie reperkusje. Miej to na uwadze!

Ekipy dostają zlecenia na wyburzanie budynków również od prywatnych inwestorów. Bardzo często, zazwyczaj na wioskach, na posesji stoi nieużywana stodoła w opłakanym stanie, które tylko straszy sąsiadów. Mieszkańcy polskiej wsi powoli przestają inwestować w swoje gospodarstwa, dlatego że nie przynosi ono wymiernych korzyści. Dlatego lepiej pozbyć się zbędnego rumowiska i zasadzić w tym miejscu drzewka owoce lub zrobić rabatki. Firmy, które zajmują się wyburzaniem, posiadają odpowiedni sprzęt, który zapewnia szybki i zadowalający rezultat.