W jaki sposób nauczyć się jeździć konno?

Powiada się, że nauka jazdy konnej może zająć cały żywot. Jednak żeby móc samodzielnie wybrać się konno na wyprawę do lasu, w żadnym razie nie potrzeba miesięcy lekcji.
Swoją przygodę z końmi powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego jeździeckiego klubu.

miejsce

Autor: Gadżeter
Źródło: http://znajdz-prezent.pl
Takiego, w którym zaangażowani są profesjonalni trenerzy, w jakim wierzchowce traktuje się z czcią, dobrze się je żywi a także pielęgnuje.

Szalenie nam przyjemnie, że ten artykuł wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Pragniemy zaprosić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć tu (https://proformasport.pl/power-rack-half-rack/) inne fakty.

Kiedy znajdziemy już tego rodzaju miejsce, a w dobie wzrastających niczym grzyby po deszczu profesjonalnych jeździeckich ośrodków przy których często znajduje się pensjonat dla koni, nie powinno to wywołać wielkiego kłopotu, rozpoczynamy od uzyskania paru podstawowych wiadomości o koniach oraz ich zachowaniu. Nasz trener powinien zabrać nas na krótki spacer po stajni, pokazać jak żyją konie, opowiedzieć o ich zwyczajach, o tym co lubią, a czego nie, pokazać główne rasy i maści wierzchowców. Winien też dać nam porady, jak powinno się zachowywać się przy koniu. Warto pamiętać, iż koniki to zwierzęta z natury bojaźliwe. Nie wolno wykonywać przy nich gwałtownych ruchów, nie wolno krzyczeć jak też bez ostrzeżenia głosem podchodzić, zwłaszcza od strony zadu.

pensjonat dla koni

Autor: 澎湖陽光阿有專業浮潛
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym krokiem jest nauka czyszczenia oraz siodłania. Konik przed każdą jazdą musi zostać gruntownie wyszczotkowany. Oprócz wyszczotkowania sierści powinniśmy zadbać o czystość jego kopyt, a również usunąć słomę z grzywy i ogona. Czyszczenie to nie tylko forma pielęgnacji.

To też forma budowania relacji z wierzchowcem i zaufania. Początkowe kroki stawiać będziemy na lonży. To długa linka, na jakiej instruktor trzyma konia, poruszającego się wolno (stępem) po okręgu.