Systemy wizyjne – najlepsza oraz wygodna kontrola nadruków

Współczesne zakłady produkcyjne w coraz większym stopniu inwestują w nowe rozwiązania automatyki przemysłowej w celu ulepszenia procesów produkowania jak też zapewnienia odbiorcom artykułów najwyższej jakości.
Częstokroć decydują się na zakup zautomatyzowanych linii fabrycznych czy aktualizację już istniejących, z wykorzystaniem najświeższej aparatury kontrolnej.

Przykładem takiego wielozadaniowego podejścia jest system wizyjny (stosowany system wizyjny). Wielka konkurencja, niezbędność racjonalizacji kosztów oraz coraz to wyższe wymagania jakościowe stawiane wyrobom wymuszają używanie coraz to bardziej współczesnych i niezawodnych technik. Dzisiejsze zakłady produkcyjne coraz to częściej decydują się na kupno nowych, zautomatyzowanych linii produkcyjnych i pakujących, gdzie praca umysłowa i fizyczna jest ograniczana do nieodzownego minimum albo na modernizację istniejących linii z wyzyskaniem najnowszych narzędzi automatyki przemysłowej ze stosownym systemem kierowania.
link do strony www

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

kontrola nadruku

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Współczesne zakłady produkcyjne, bez względu na zakres fabrykacji, wdrażają system wizyjny, którego funkcją jest w szerokim zakresie zrozumiana kontrola nadruku (tu). Funkcjonalność inspekcji wizyjnej dobierana jest za każdym razem do wymagań zakładu wytwórczego, a szczegółowiej do założeń działu jakości. Przykładem może być znakowanie butelek.

Kluczowym elementem kontroli jest obecność etykiety, czasem nadruk (druk transferowy) daty i numer serii. Dla jednych kontrola będzie w zupełności zadowalająca, kiedy w odpowiedzi system wystawi znak logiczny kwalifikujący lub odrzucający wyrób z linii.