To zdarzenie nie bywa już jedynie amerykańskie, również polskie maluchy chcą obchodzić Halloween, więc już dziś obmyśl przebranie

Pomału zbliża się dzień Halloween, nazywanego również czasem świętem duchów. Obchodzenie tego radosnego, a równocześnie trochę makabrycznego dnia wzięło się z amerykańskiej tradycji, jednak w Polsce również się już porządnie zakorzeniło.

Niezbędny będzie właściwy ubiór

Halloween to dzień, podczas którego najmłodsi chodzą od domu do domu oraz proszą o cukierki. By dzień ten uzyskał odpowiednią oprawę, wykorzystuje się przebrania halloweenowe. Zarówno dzieci, jak też i ich rodzice przebierają się za różnorakie potwory, duchy, wiedźmy lub wesołe wróżki i elfy. Tak przebrane chodzą po sąsiedztwie, albo biorą udział w maskaradach lub innych atrakcjach. Przebranie na Halloween można robić samemu,

dron z kamerą na halloween

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com

kupić, albo wypożyczyć w specjalnych punktach.

Także dorośli świętują zabawy z przebraniem

Nie tylko dzieciaki wielbią podobne zabawy w czasie których można ubrać różne zabawne albo trochę straszne przebrania. Dorośli też chcą brać udział w tego typu przyjęciach oraz wybierają się na bale z okazji karnawału albo Halloween. W wypadku balów karnawałowych panuje bardzo duże zróżnicowanie, jeżeli idzie o stroje. Modne są maski karnawałowe weneckie, za którymi można schować swoje oblicze. Tradycja zakładania tego typu masek w czasie karnawału wzięła się, jak nazwa mówi z Wenecji. Takie maski znakomicie pasują w równym stopniu paniom, jak też panom.

Stanowią optymalne dopełnienie strojnych kreacji i kostiumów przeróżnego rodzaju.

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie zajrzyj na naszą kolejną witrynę – tam można zobaczyć ponadto świeże treści, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Podobnie jak przebrania na Halloween, maski weneckie także można kupić albo wypożyczyć, chociażby w teatrze.