Jakimi rzeczami zajmuje się laryngolog, jakie badania oraz zabiegi robi on podczas codziennej pracy.

Uciążliwe problemy z zatokami, ból ucha czy podrażnienie krtani przeważnie skłaniają do szukania pomocy u lekarza. Na początku odwiedza się internistę, który w większości przypadków zapisze odpowiednie leki i jego porada pomoże w rozwiązaniu problemu.

natura

Lecz przy poważniejszych dolegliwościach może być konieczne wybranie się do specjalisty, jakim w tej sytuacji jest laryngolog. W praktyce otolaryngologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowanie i leczeniem rozmaitych chorób narządów znajdujących się w obrębie głowy i szyi (o poradni).

Szalenie nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przejrzeć ten tekst. Jeśli masz ochotę na inne, to kliknij link produkcja naklejek i przejdź do następnej witryny.

Zaliczają się do nich między innymi zatoki, nos i uszy, lecz również tchawica, krtań i przełyk. Co więcej, lekarze tej specjalizacji czasami będą się zajmować zaburzeniami niektórych zmysłów, na przykład słuchu albo węchu.

Lekarz endokrynolog

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
Do diagnostyki laryngolodzy mają do dyspozycji szereg różnych metod, pozwalających na precyzyjne wyznaczenie powodów choroby. Lecz z najważniejszych i najczęściej robionych jest rentgen głowy, który pozwala na dokładne skontrolowanie ułożenia kości czaszki i stanu zatok. Jeśli będzie taka potrzeba laryngolog skierować może również chorego na tomografię komputerową. Laryngolodzy podczas swojej praktyki wykonują różne operacje i zabiegi. Często będzie to punkcja, to znaczy pozbycie się zalegającej w zatokach wydzieliny, u mniejszych dzieci natomiast często wykonywane jest również usuwanie migdałków Poznań (nasze zabiegi).

W przypadku poważniejszych problemów z zatokami może być konieczność ich dokładniejszego oczyszczenia, a osobom które mają kłopoty z oddychaniem często wykonuje się prostowanie przegrodę.