Odszkodowanie za opóźniony lot – co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

Wiele osób częstokroć podróżuje samolotem, ponieważ na pewno jest to niesłychanie użyteczny środek transportu. Dodatkowo zaletą latania samolotem jest to, iż jest on o wiele krótszy niż jazda samochodem lub innym środkiem lokomocji. Nieraz samolotem można pokonać pewną odległość w godzinę, podczas gdy jadąc na przykład samochodem tą samą trasę pokonamy na przykład w pięć godzin.

skylegal

Jednak negatywem latania samolotem może być to, że często na lotniskach mogą pojawiać się opóźnienia. Opóźnienia takie niewątpliwie wynikają z wielu różnorodnych przyczyn, na przykład z przyczyny marnej pogody.

Po przestudiowaniu tego materiału, polecam zaprawy ogniotrwałe pozostałe informacje na przedstawiany wątek, które okażą się równie zajmujące.

Warto jednak zastanowić się nad tym czy z racji opóźnienia lotu pasażerom przypada przykładowo jakieś naprawienie szkody. Sporo osób nie ma pojęcia, że dopuszczalne jest zdobycie zadośćuczynienia za spóźniony lot. Jeśli jednak wprowadzisz w wyszukiwarce internetowej frazę „odszkodowanie za opóźniony lot” to odszukasz informacje mówiące o tym, że pasażerowie naprawdę mogą pozyskać naprawienie szkody za opóźnienia. Naturalnie stopień takiego odszkodowania jest ogromnie różna, zależy ona w szczególności od czasu opóźnienia lotu, oraz także od jego długości. Jeżeli poślizg trwa kilka minut, bądź nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje naprawienie szkody, jeżeli jednak trwa ono ponad 3 godziny wtenczas zdołamy już starać się o takie naprawienie szkody. Przykładowo pasażerowie, którzy wyczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o odszkodowanie w wysokości 250 Euro. Z kolei w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przypada zadośćuczynienie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bez wątpliwości posiadanie takiej wiedzy jest niezwykle ważne (zobacz szczegóły). Częstokroć zdarza się tak, że pasażerowie czekają parę a nawet w skrajnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, przeważnie w mało wygodnych warunkach, z bagażami oraz na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o zadośćuczynienie za opóźniony lot, ale wręcz odszkodowanie takie na pewno im przysługuje.