Czy obecnie opłaca się inwestować w mieszkanie na wynajem? Jaka jest aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Jeszcze kilka lat wcześniej przeżywaliśmy wielki boom na kupno mieszkań traktowanych jako inwestycja i przeznaczonych wyłącznie na wynajem. Czy aktualnie ten trend się utRzymał Czy w ogóle opłacalne jest kupowanie mieszkania wyłącznie po to, żeby od razu je wynajmować? Po jak długim czasie można liczyć na zwrot zainwestowanej sumy pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i parę innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.

Apartamenty Szczecin

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to sensowne?

Oczywiście zdecydowanie nie ma co liczyć na to, iż zakup mieszkania na kredyt zwróci Ci się w niedługim czasie. Jeśli weźmiesz kredyt przykładowo na mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, bez wątpliwości musisz liczyć co najmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania takiego kredytu. Jeśli jednak posiadasz trochę wolnej gotówki, a równocześnie potraktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, oczywiście kupno takiego mieszkania nie jest głupim pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w jaką grupę docelową wynajmujących celujesz – jeśli zdecydujesz się na klasyczne mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmował je studentom, a to oczywiście nie jest najłatwiejsza grupa docelowa.

Czy nasz wpis jest ciekawy, ale masz ochotę na następne? Chcesz zobaczyć link do wpisu? Więc zachęcamy – wystarczy jedynie najechać myszką.

W takim wypadku warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będą przykładowo Apartamenty Szczecin których sprzedaje aktualnie naprawdę wiele. Oczywiście takie mieszkanie bez wątpliwości będzie znacznie droższe, jednakże jednocześnie będziesz mógł je wynająć dorosłym osobom po o wiele wyższej cenie.

Apartamenty Szczecin to aktualnie jeden z najbardziej polecanych trendów na rynku mieszkań – jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania (dowiedz się więcej), bez wątpienia nie będziesz tego rozwiązania żałował w najbliższym czasie.