Nasze kochane towary nagminnego użytkowania

Kim stalibyśmy się bez rzeczy. Są one wszędzie i kształtują świat, w jakim mieszkamy. Na pewno nie do końca je szanujemy, traktując je niczym mniejsze zło albo tytułując je mianem „złośliwości rzeczy martwych” (podczas, gdy nie chcą działać).

Wiemy jednocześnie, że nie da się bez nich za dużo zdziałać, iż od niepamiętnych czasów przedstawiają uzupełnienie nas samych, podnosząc nasze morale jednocześnie jako gatunek ludzki.

Kobieta siedząca na tarasie

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kim stałby się pierwotny człek bez krzemienia albo bez prostych przedmiotów, które pomagały mu w codziennej pracy? Kim byłby, gdyby nie mógł dzierżyć w ręku narzędzia, jakim odstraszałdzikie zwierzęta. Kim stalibyśmy się, gdyby nie statki, samoloty i auta, gdyby nie wynaleziono koła. Rzeczy są konieczne, są tak istotne w historii naszych dziejów, jak ich wynalazcy. Każdy zna żarówkę lub żelazko, lecz nie wie, kto je wymyślił. Zanika pionier, rzecz pozostaje i staje się czymś ogólnodostępnym, niezastąpionym, czymś bez czego trudno wyobrazić sobie istnienia.

Weźmy przykładowo takiego fotografa. Może być wyjątkowo utalentowany, może posiadać

Funkcjonalne pojemniki na żywność

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

niecodzienny talent do robienia idealnych fotografii, lecz właśnie, gdyby nie aparat fotograficzny, jakim robi swoje fotografie jego próby ostałyby się jedynie w umyśle. Identycznie jak literat, który ma pomysł na książkę, lecz nie ma kartki i pióra, ażeby przelać tego typu wizje na papier. Kim byłby fotograf bez niezbędnych narzędzi w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (profesjonalny statyw oświetleniowy), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz tutaj: sprzęt studyjny dla fotografa – reflektory.

Odpowiedź jest jedna: stałby się niespełniony, gdyż nie potrafiłby przenieść własnych wizji na czytelny nośnik, jaki każdy może pooglądać.

Zastanawiasz się, jaki inny portal omawia równie przydatne artykuły? Kliknij oraz zerknij na stronę (https://sigma-chelm.pl/prawo-jazdy-kat-a/), do której odsyłacz jest tu!

Nie potrafiłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opowiadać, ale i tak inni mogliby nie zrozumieć jego wizji. W dzisiejszych czasach zaś, w dobie fantastycznych narzędzi graficznych fotograf może tworzyć jeszcze bardziej kreatywnie. Jest w stanie poprawić zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, podkoloryzować intensywność kolorów, i tak dalej. Dzięki tego typu programom jego wizja i wykonanie wybiega jeszcze dalej zbliżając się do perfekcji. Bez stworzenia rzeczy, bez coraz to nowych, ulepszonych przedmiotów nigdy byśmy tego nie zdobyli.