Jaki wpływ na rozwój muzyki ma rozwój technologii?

Gwałtowny i nieoczekiwanie szybki rozwój różnej maści sprzętów elektronicznych pociąga za sobą poważne konsekwencje. Najnowsza technika i technologia trafia „pod strzechy”, coraz częściej zwykli, można powiedzieć „szarzy”, ludzie mają dostęp do technologii, która umożliwia im wyrażanie swoich myśli w praktycznie nieograniczony sposób – poprzez współczesną odmianę „rzeźbiarstwa”, czyli projektowanie i druk w trzech wymiarach, czy tworzenie muzyki z wykorzystaniem sprzętów elektronicznych.

To właśnie muzyka będzie tematem rozważań w tym krótkim artykule.
Jeszcze nie tak dawno, bo raptem pięćdziesiąt lat temu zarejestrowanie swojej twórczości muzycznej było sprawą dość skomplikowaną. W epoce rejestratorów taśmowych i wzmacniaczy lampowych studia nagraniowe zajmowały przestrzeń hangaru na niewielkie samoloty, a realizatorzy dźwięku byli uważani praktycznie za szamanów. Dostanie się na sesję do takiego studia wymagało nie tylko zaprezentowania ponadprzeciętnych umiejętności, ale również posiadania ogromnych zasobów finansowych.

Kiedy szukasz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod adresem (https://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/). Odnajdziesz na niej wszystkie potrzebne informacje.

W końcu obsługa sprzętu i „amortyzacja, głupcze” musiały być niezwykle kosztowne. Niektórzy melomani z rozżaleniem wspominają te stare, minione czasy, jednak ja skłaniam się bardziej ku pochwale czasów obecnych.

Gdzie szukać muzyki

Autor: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com

Przydatne informacje

Aktualnie, żeby stworzyć dobrze brzmiący podkład muzyczny możemy skorzystać z szeroko dostępnej gamy różnorodnego oprogramowania wspomagającego tworzenie muzyki i jej obrabianie.

Kliknij ten odnośnik i poznaj tam uwagi na nasz temat. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpowiemy.

Nagranie wokalu czy prostej ścieżki instrumentalnej jest dziś dużo łatwiejsze niż kilkanaście lat temu ze względu na ogólnie dostępne tzw. intefrace, które umożliwiają podłączenie do komputera mikrofonu wysokiej klasy i zapisanie ścieżki wysokiej jakości na dysku naszego komputera. Kilka takich ścieżek, popularnie nazywanych trackami możemy następnie miksować w jednym z programów do obróbki muzyki. Programów jest sporo, wiele z nich jest również darmowych, więc mamy w czym wybierać. Zobacz

Jeżeli natomiast czujemy, że w naszym „kawałku” brakuje jeszcze czegoś, możemy przesłuchać przykładowe ścieżki jakie oferuje nam bank muzyki, a następnie kilka z nich zakupić i dołączyć do naszego utworu całkowicie legalnie! Na szczęście takie sample nie są zbyt drogie, więc nawet początkujący twórcy muzyki będą w stanie sobie na nie pozwolić.

Muzyka gitarowa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś z Was, czytających, chciałby spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki, to nic prostszego! Wystarczy odrobina samozaparcia i inwencji twórczej. Rynek jest dość chłonny na nowości, więc mając dostatecznie dobry materiał będziecie go w stanie sprzedać dość łatwo, czego wam wszystkim życzę!