Z jakiego powodu tak jest odzież sportowa?

Kilka lat temu w naszym wspaniałym państwie – to nie drwina – urodził się pomysł realizacji tzw. „Orliki”, tj. boisk ogólnodostępnych w małych powiatach czy też gminach wiejskich. Początkowo byłem mocno sceptyczny temu projektowi. Duch Gierka podnosić się zaczął, a więc umysł podpowiadał „To się udać nie może a z pewnością będzie nas sporo kosztować” i na zapomniałem o tym temacie.

Piłka nożna

Autor: fabbio
Źródło: http://www.flickr.com
Traf chciał, że tego lata przyszło mi grać na jednym ze wspominanych ”Orlików”. Pawełkowi spodobało się kopać w piłkę, więc trzeba było znaleźć odpowiednie miejsce. Zagraliśmy zatem w piłkę w ogrodzie. Kilkuletni futbolista ubrany w bluzę dla dziecka oraz ja – bramkarz w bardzo wygodnej bluzie do biegania.

Niestety, wynik naszych gier dla naszego ogródka nie był najlepszy. Zniszczyliśmy kwiaty, zagrożone zostały nowe drzewka owocowe, dlatego sprawa boiska zrobiła się nagląca. Wspomniany wyżej piłkarz przypomniał, że jest nie tak daleko „Orlik”. Tak więc z lekkim niepokojem jak z tym polem do gry będzie wzięliśmy piłkę i wyruszyliśmy. Obawy miał głównie bramkarz. Ale co można było czynić, uroda ogródka równie istotna jak kultura fizyczna młodzieży.

Udaliśmy się na boisko mieszczące się 20 minut marszu od naszego domu. Zobaczyliśmy na pierwszym planie zielony teren dużego boiska, a za nim dwa nieco mniejsze do koszykówki i do gry w piłkę nożną. Ponieważ aura była tego dnia wyśniona, na „Orliku” panował mały ścisk. Kolorowy tłum ubrany w polecane bluzy dziewczęce, mniejsze dzieci w bluzy dla dzieci. Najstarsi chłopcy odziani w bluzy najmodniejsze bluzy do biegania.

Równie fascynujący post umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę chiptuning wrocław cennik i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One także Cię zaciekawią.

Nawierzchnia boiska okazała się mieszaniną trawy i miękkich granulek. W rezultacie boisko jest wystarczająco utwardzone aby przyjemnie było biegać za piłką a jednocześnie takie miękkie by w przypadku gdy dziecko się przewróci było bezpieczne.

Polityczne życzenie zjednoczenia lokalnych społeczności też się potwierdziło. Faktycznie, w niedużej miejscowości mecze lokalnych drużyn wzrastają rangą do potyczek kadry narodowej.