Czym się kierować wybierając biuro tłumaczeń dla firmy? Na co trzeba zwrócić uwagę?

Często jest tak, że szukając odpowiedniego biura tłumaczeń dla naszego przedsiębiorstwa, kierujemy się głównie ceną ofert, jakie znaleźliśmy w internecie. Jednak, jeżeli działamy na wielu rynkach, to potrzeba nam tłumaczy w wielu językach, musimy postarać się poszukać kompleksowej usługi. Ponadto musimy poszukać prawdziwych profesjonalistów, którym przecież przekazujemy ważne, często poufne dokumenty, dotyczące kluczowych dla firmy interesów. W jaki sposób zatem znaleźć takie biuro tłumaczeń, które sprawdzi się całkowicie?

tłumaczenie

Autor: _ Kripptic
Źródło: http://www.flickr.com

Warto sprawdzić, jakie jest doświadczenie tego typu biura. Można na przykład sprawdzić portfolio prac, które z reguły umieszcza się na stronie firmy w internecie. Im pokaźniejsze doświadczenie, jeśli chodzi o tłumaczenia tym oczywiście lepiej. Dobrze jest także zobaczyć jak duże jest takie biuro, które nas interesuje. Jeżeli posiada sporą rzeszę zatrudnionych osób, albo współpracujących na stałe pracowników, tym większa szansa na to, że nie mamy do czynienia z kimś początkującym. Poza tym, mamy większe szanse na dość sprawną obsługę, na przykład w razie czegoś pilnego. Nie wybierajmy od razu najtańszej opcji na rynku. Za ceną bowiem stoi również poziom wykonanego zlecenia. Z tego powodu musimy zdecydować się na optymalną ofertę, której cena nas nie pogrąży. Istotne jest to, że większe biura oferują lepszy cennik, gdyż mogą sobie na coś takiego pozwolić. Poza tym, zlecając hurtową ilość tłumaczeń, dajmy na to kiedy w grę wchodzi dłuższa współpraca, z pewnością będziemy mogli liczyć na niższą cenę jednostkową. Oprócz tego firmy większe bez wątpienia mogą sobie pozwolić na zakup CAT, jaki ogromnie przyspiesza pracę.

tłumaczenia

Warto w związku z tym zapytać czy firma ma taki program. Jest to bowiem duży plus, na przykład taki, iż da się zachować pamięć tłumaczeniową. W ten sposób będziemy mieć pewność, iż prawie identyczne papiery tłumaczone w długim odstępie czasy, okażą się spójne jeśli chodzi o terminologię. Świadczy to o ogromnym profesjonalizmie. Na koniec upewnijmy się czy takie biuro – sklep z produktami biurowymi – posiada ofertę dla firm. Będzie to znaczyło, iż biuro ma pojęcie jak taka współpraca wygląda oraz będzie w stanie jej podołać. Tego typu biuro (http://www.creoconcept.pl/pl/realizacje/) bowiem musi być ciągle dyspozycyjne jak również mieć taki sztab ludzi, który będzie w stanie zapewnić płynną jak i fachową obsługę, a oprócz tego daje możliwość zoptymalizowania naszych wydatków. Takie biuro będzie najlepsze.