Sprawozdanie Intrastat to obowiązek dotyczący wszystkich członków Unii Europejskiej, którzy osiągną określone progi

Jeśli prowadzimy firmę, która dokonuje jakiejś wymiany towarowej z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, to musimy dokonywać zgłoszenia Intrastat. Naturalnie ten obowiązek istnieje tylko wtedy, jeżeli osiągniemy odpowiednie progi statystyczne.

System Intrastat jest po to, aby zbierać statystyczne dane na temat obrotu handlowego na terenie Unii Europejskiej.

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj także (https://www.alternatywa.info.pl/wideofilmowanie-krakow/) inne wiadomości na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Wszystkie przedsiębiorstwa, które się tym zajmują i osiągną określone przez urząd w konkretnym roku progi statystyczne, mają obowiązek złożyć sprawozdanie Intrastat. Należy zapamiętać, że trzeba składać tak naprawdę dwa oddzielne dokumenty: dla wywozu oraz przywozu. W każdym roku progi mogą ulegać zmianie, trzeba zatem uważnie śledzić działania rządu oraz monitorować rozporządzenia. Jeśli przekroczymy określone progi, to musimy składać sprawozdania za każdy miesiąc. Trzeba to wykonywać na czas – .

podatki

Źródło: pixabay.com
Warto mieć w pamięci, że sprawozdanie Intrastat da się składać tylko poprzez sieć. Jeżeli pragniemy zrobić to tradycyjną metodą oraz wypełnić dokumenty papierowe, to trzeba zdobyć specjalne zaświadczenie. Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego bez problemu znajdziemy wzory dokumentów do wypełniania, a jeśli pragniemy uzyskać użyteczne porady, to dobrze będzie zajrzeć na różne portale o tematyce handlowej. Trzeba wszystko porządnie posprawdzać, by zyskać gwarancję, że dobrze wypełniamy zgłoszenia – polecam intrastat.

naturalnie w imieniu firmy może to wykonać też prawnik (prawnik szczecin) lub księgowy.
Należy więc dokładnie sprawdzić czy nie osiągnęliśmy progów statystycznych i czy nie musimy złożyć tej deklaracji.