Kiedy najrozsądniej wyjechać do Indii?

Indie są dużym krajem rozciągającym się od 8 do 33 równoleżnika o dużej wielorakości uformowania terenu, od dużych płaszczyzn, kotlin rzecznych, aż do łańcuchów górskich Himalajów.

Nie trudno zatem przewidzieć, iż pod względem klimatycznym wszystko będzie w tym kraju realne. Odnajdują się w Indiach rejony z praktycznie całoroczną pokrywą śnieżną aż do tropikalnych rejonów nadbrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki (Relaksmisja wycieczki).

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim przypadku zobacz inny oryginalny artykuł, który także ma absorbujące informacje.

Poniektóre obszary są prawie pustynne a także słabo zaludnione, inne z kolei intensywnie wykorzystywane rolniczo, m.in. przez uprawę ryżu. Większa część Indii podlega intensywnym działaniom Azjatyckiego monsunu. Ów monsun wieje nie zawsze z jednego kierunku, nierzadko zmienia swój kierunek w zależności od pory roku. Poczynając od czerwca aż do października prawie całe Indie są pod wpływem monsunu nadciągającego przez państwo z południowego zachodu. W górzystych regionach może powodować gwałtowne opady. Zdecydowanie najchłodniej a także najsuszej będzie w całym państwie od grudnia do lutego. Wieją wtenczas tylko lekkie bryzy z północy. Przynoszą mało deszczu i częstokroć bezchmurne niebo. Na południu państwa jest przeważnie deszczowo od maja do początku czerwca. Teoretycznie monsun może również ucichnąć. To odbija się bardzo silnie na indyjskim klimacie, sprawia ludziom ogromne problemy a także grozi zbiorom. Jeśli idzie o Indie – zobacz jak polecieć do indii – pogoda może zatem być trudna do przewidzenia (pogoda w Indiach).

budowanictwo

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszy okres na urlopowy odpoczynek w Indiach, są to miesiące od października do połowy marca, a w szczególności listopad i grudzień. W okresie lata praktycznie na całym terytorium Indii panują upały, które mogą popsuć przyjemność pobytu w tym pięknym kraju.

Jeżeli chodzi o Indie wycieczki, wszelki region Indii przyciąga podróżników z rozmaitych powodów. Jednych interesuje duchowa oraz materialna strona tej starej kultury, innych ciepłe morze a także piaszczyste wybrzeża, a jeszcze innych wysokogórskie ekskursje.