Jak wybierać nagrobek?

Nabywając nagrobek dla bliskiej osoby chcemy mieć pewność, iż wybierany nagrobek spełniał będzie swą funkcję przez długie lata. Na co musimy kierować uwagę wybierając nagrobek? Który wyselekcjonować materiał, który odcień?
Wybór nagrobka związany jest z niełatwą decyzją dodatkowo skomplikowaną poprzez emocje towarzyszące śmierci bliskiego.

opakowanie kartonowe

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, będzie to decyzja znacząca dla upamiętnienia członka familii w trwały oraz godny sposób. Aczkolwiek wybór często musi być podyktowany dostępnymi finansami, to powinno się znać kilka podstawowych faktów na temat pomników. W naszej ojczyźnie dominującą teraz formą nagrobków są osadzone na mogile ziemnej nagrobki pojedyncze oraz nagrobki podwójne https://www.tborkowski.pl/nagrobki-podwojne/. Coraz to rzadziej stawia się tzw. grobowce, zatem nagrobki podpiwniczone ofiarowane niekiedy dla całych rodów. Pomniki mogą stawiane być w niemal każdym formacie oraz kształcie. Trzeba jednakże pamiętać, iż im większa a także bardziej skomplikowana wzorniczo mogiła tym wyższy będzie koszt jej realizacji.

oferta - fotografijka

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com
przewoźnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Dostępne w handlu pomniki wykonane są z różnych materiałów, konglomeratów, lastrików i kamieni naturalnych. Nagrobki granitowe cieszą się największą popularnością w naszym kraju, jako że cechuje się największą wytrzymałością oraz odpornością jednocześnie dając niezwykłe efekty wizualne nagrobek granitowy. Zdecydowanie odradza się wykonywanie nagrobków marmurowych. W naszym klimacie tego typu skała wapienna pod wpływem deszczu i mrozu ulegnie erozji, przez co ledwo po 10 latach niebezcelowa jest wymiana nagrobka.

Europejskie, w tym krajowe granity charakteryzują się nie tylko ogromną wytrzymałością na warunki atmosferyczne ale także wysokim zróżnicowaniem odcieni oraz naturalnej faktury.